Sierpień jest dla nas wspomnieniem tylu narodowych problemów, spraw i przeżyć. Przede wszystkim 1 sierpnia wspominamy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

2. W I czwartek o godz. 18.00 Msza św. o nowe powołania do służby w Kościele.

3. W I piątek wspomnienie św. Jana Vianneya. Msza św. o 18.00 w intencji Ks. dr kan. Tadeusza Czyża w 56 rocznicę święceń kapłańskich. Modlitwą i komunią świętą otoczmy naszego jubilata, dziękując za wieloletnią pracę w naszej parafii.

4. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.30

5. Zapisy na pielgrzymkę pieszą codziennie w kancelarii parafialnej od 8.00-9.00 i po Mszy wieczorowej o 18.30. Koszt udziału 120 zł. Jest też możliwość powrotu z pielgrzymki autokarem za dodatkową opłatą 65 zł.

Piesza pielgrzymka wyrusza z parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Łazach. Bagaże będzie można składać od godz. 7.00, a Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki będzie tam o godz. 8.00 .
Nie wszyscy osobiście możemy pójść do Częstochowy, ale swoje intencje możemy zapisać i złożyć do puszki w kościele oznaczonej logiem pielgrzymki, a pielgrzymi w drodze będą się modlić w tych intencjach w czasie codziennej modlitwy różańcowej.

6. Organizujemy dojazd autokarem na ostatni etap pielgrzymki 13 sierpnia. Koszt przejazdu 80 zł. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 7.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.