1. 25 lipca czcimy świętego Jakuba Apostoła męczennika. Jego imię z j. hebrajskiego ozn. „niech Bóg strzeże”.
Również tego dnia Św. Krzysztofa, męczennika, patrona podróżujących i kierowców, wzywa się jego pomocy w czasie burzy, zarazy.
W dzień jego pamiątki poświęcenie pojazdów mechanicznych przed kościołem po Mszy św. o godz. 18.00.
W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof Mazur, któremu składamy najlepsze życzenia, aby też jak jego patron niósł Chrystusa wszędzie, a jego serce niechaj ubogaca przeobficie łaskawość Boga. O godz. 18.00 Msza św w intencji naszego solenizanta Ks. Krzysztofa.

2. 26 lipca kościół wspomina św. Joachima i św. Annę rodziców Maryi. Niech to będzie dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, dziadkom i babciom. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich utrudzonych i doświadczonych życiem, o tych, którzy są jeszcze z nami i często wspierają nas w trudach życia, jak i tych którzy odeszli do Pana po nagrodę wieczną.

3. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę ze Starachowic rozpocznie się 6 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej Mszą św. o godz. 8.00 i zakończy 13 sierpnia w Częstochowie.
W naszej kancelarii można się już zapisywać . Koszt udziału wynosi 120 zł (+ewentualnie autobus powrotny 65 złotych). Zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się wakacyjny Dzień Uwielbienia. Słowo Boże będzie głosił Ojciec Jakub Wandziech Oblat ze Świętego Krzyża. A po każdej Mszy św., przed kościołem, będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2024 rok – ofiary są przeznaczone na misyjną działalność Ojców Oblatów.

5. Drogim naszym parafianom, miłym naszym gościom, wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą swoje urodziny, imieniny, rocznicę ślubu składamy serdeczne życzenia radości, pokoju i Bożej Opieki.