1. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wielkiego Tygodnia. Znajdźmy czas na medytację męki Zbawiciela, na odprawienie Drogi Krzyżowej.
Radości Wielkanocnej nie przeżyje ten, kto nie otworzy się na tę Prawdę i nie pojednał się z Bogiem. Spowiedź codziennie na Mszach św.
2. Szczyt liturgii roku kościelnego stanowią dni Wielkiego Tygodnia:
a) Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.  Tego wieczoru cały Kościół powraca do wieczernika, aby wyznać i dać świadectwo, że Eucharystia jest źródłem życia.  Adoracja Pana Jezusa w „ciemnicy” do 22.00.
b) Wielki Piątek – stajemy w tym dniu pod krzyżem Jezusa, stajemy wobec milczenia Boga, który „stał się posłusznym aż do śmierci”. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Ofiary z tacy przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Piątek od rana do 23.00 adoracja Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
c) Wielka Sobota – dzień cichej nadziei, modlitewnego oczekiwania na cud zmartwychwstania. W Wielką Sobotę adoracja do Liturgii Wigilii Paschalnej.
Poświęcenie pokarmów od 8.00 do 13.00. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa przy Grobie Pańskim w naszej świątyni. Od rana będzie można pobierać wodę święconą dla pokropienia swoich domów i dla innych pobożnych praktyk (przynieśmy pojemniki na wodę).
Pięknym zwyczajem jest dzielenie się darami Bożymi z potrzebującymi. W kościele będzie kosz na dary dla biednych i potrzebujących korzystających z naszej Stołówki Caritas.
Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00; przed kościołem poświęcenie ognia, w kościele – uroczysty Exultet, poświęcenie wody, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (na liturgię przynieśmy świece).
3. W Wielką Niedzielę rezurekcja o godz. 6.00 z radosną procesją wokół kościoła. Pozostałe Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00.
4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary z tacy przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
5. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna czynna do środy włącznie.
6. Zapisanych chorych będziemy odwiedzać w Wielki Wtorek (4 IV) od godz. 9.00.
7. Dziś o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta z naszego kościoła do parafii Wszystkich Świętych.