1. Naszemu Rekolekcjoniście: O. Rafałowi Kwietniowi serdecznie dziękujemy za nauki ubogacające duchowo i kierujące nas do radosnego przeżywania życia z Bogiem. Dziękujemy za ukazywanie bogactw Ewangelii i życia rodzinnego. Wdzięcznością niech będzie nasza modlitwa z prośbą o dary Opatrzności w codziennej pracy kapłańskiej w Świdnicy. Trwajmy w stanie łaski uświęcającej i postanowieniach po sakramencie pokuty.
  2. W trzecim tygodniu adwentu modlimy się o chrześcijańskie życie w naszych rodzinach. Zachęcamy do częstej wspólnej modlitwy rodzinnej. Takie spotkania bardzo jednoczą w miłości.
  3. W wielu domach są już poświęcone opłatki. Zawdzięczamy to osobom trudzącym się w ich roznoszeniu. Serdecznie dziękujemy za piękny przykład apostolstwa. Rodzinom przyjmującym poświęcony opłatek „Bóg zapłać”za ofiary.
  4. Możemy też indywidualnie pobrać opłatki w kościele lub w kancelarii parafialnej. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom sprawimy odrobinę radości dzieciom pokrzywdzonym. Warto przypomnieć, że w wielu rodzinach, po wigilii świeca ta zapalana jest na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole.
  5. W trosce o życie duchowe naszych chorych, będziemy ich odwiedzać w czwartyek 21 grudnia . Prosimy podaać aderesy chorych.
  6. Wigilia w tym roku wypada w najbliższą niedzielę, dlatego w wigilję nie będzie wieczorowej Mszy św.

Zadbajmy o właściwy wymiar i sens świętowania Bożych Narodzin. Święta te mają się wyrazić nie tylko przez zastawiony stół i ubrane zielone drzewko, ale przede wszystkim przez ukazanie ich chrześcijańskiego wymiaru. To wspaniała i może jedyna, niepowtarzalna w ciągu roku okazja dla odrodzenia, scalenia życia naszych rodzin. Niechaj tej wigilii towarzyszy śpiew kolęd.

1. Za tydzień Pasterka o północy, w czasie której ofiary na tacę przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia Poczętego.

W Boże Narodzenie Msze św. według porządku niedzielnego.

1. Odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą” rozpoczniemy 28 grudnia.