1.16 listopada obchodzimy Święto Matki Bożej Miłosierdzia. Kult Ostrobramskiej Maryi Panny spopularyzował Adam Mickiewicz w inwokacji do „Pana Tadeusza” – „Panno Święta, co Jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej Świecisz Bramie”. Przez Jej pośrednictwo wypraszajmy łaskę wiary i męstwa dla Kościoła w Europie i pokój w Ukrainie.

2. 18 listopada swoją modlitwę do Pana kierujemy za pośrednictwem Błogosławionej Karoliny Kózkówny (1898 – 1914). Także dzisiaj może ona być wspaniałym wzorem świętego życia dla polskiej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt.

3. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego (20 listopada), obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej i Bractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z aktem oddania ludzkości Sercu Jezusowemu.

4. W kancelarii parafialnej i w zakrystii są do nabycia kalendarze z polskimi świętymi – fundacji Ks. Bpa Jana Chrapka w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony jest na wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez Caritas Diecezji Radomskiej.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu oraz za ofiary do puszek przed kościołem na dzieło Pomoc Kościołowi w Potrzebie (dziś na Kościół w Ukrainie).