KOMUNIKAT BISKUPA RADOMSKIEGO

W ostatnich dniach dotarła do nas wiadomość o trzęsieniu ziemi, które miało miejsce na terenie Turcji i Syrii. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie, a także za tych, którzy z ogromnym poświęceniem pospieszyli im na ratunek. Jednocześnie proszę, aby w najbliższą niedzielę, tj. 12 lutego, po każdej Mszy Świętej, były zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.
Wasz Biskup Marek

OGŁOSZENIA

1. Apostołowie Słowian, patronowie Europy, święci Cyryl i Metody odbierają cześć 14 lutego. Obydwaj przygotowali teksty liturgiczne w języku słowiańskim spisując je alfabetem, zwanym cyrylicą. Prośmy Boga, za wstawiennictwem tych świętych, aby w Ukrainie zapanował pokój, a Europa powróciła w pełni do swych chrześcijańskich korzeni.

2. I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się:
20 maja – dzieci ze szkoły nr 10 i nr 12
27 maja – dzieci ze szkoły Społecznej.
Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w następną niedzielę tj. 19 lutego na Mszy św. o godz. 10.00 otrzymają poświęcone modlitewniki. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

3. W czasach wielkich zagrożeń dla małżeństwa i rodziny, trzeba zrobić wszystko, aby jak najlepiej przygotować narzeczonych do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Wielką pomocą dla narzeczonych w duchowym przygotowaniu się do małżeństwa są spotkania dla narzeczonych . W naszym dekanacie takie spotkania rozpoczną się w parafii MB Nieustającej Pomocy na Wanacji w sobotę 24 lutego br. o godz. 19.00.

4. Za życia błogosławionego papieża Jana Pawła II każdego 16 dnia miesiąca łączyliśmy się modlitewnie z ukochanym rodakiem. Wspomnienia tamtych dni, każą nam zastanawiać nad słowami katechez do nas wypowiadanych. Sięgnijmy po nie i odpowiedzmy sobie – na ile weszły one w naszą świadomość, na ile przyjęliśmy całe to dziejowe dziedzictwo papieża Polaka?