1. Tydzień wychowania w dniach 10 – 16 września. Mamy okazję zatrzymać się nad problematyką wychowawczą i zastanowić się nad warunkami skuteczności działań wychowawczych.

2. W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września odpust w naszej kaplicy w Lipiu o godz. 18.00.

3. Rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej nr 10 i 12, które pragną rozpocząć przygotowanie do Pierwszej Komunii Św., zapraszamy na pierwsze spotkanie w sobotę 16 września o godz. 18.45 w kościele.

4. W następną niedzielę ze Św. Stanisławem Kostką rozpoczynamy systematyczne całoroczne przygotowanie młodzieży klas VIII do sakramentu bierzmowania. Młodzież każdej niedzieli uczestniczy we Mszy św. o godz. 11.30.

5. Pielgrzymów jasnogórskich i sympatyków zapraszamy 17 września na Mszę świętą o godzinie 18.00. Po Mszy świętej ognisko. W kiełbaski prosimy zaopatrzyć się we własnym zakresie. Napoje, chleb i sztućce będą dostępne.

6. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium w Wysokim Kole, na spotkanie Rodziny Różańcowej, która odbędzie się w sobotę 7 października. Szczegóły i zapisy w kancelarii. Zapraszamy.

7. Organizujemy wyjazd do Radomia na Apel Młodych w sobotę, 30 września. Wyjazd o godz. 16.00, koszt udziału 20 złotych. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Tam też można wziąć formularz zgody rodziców dla uczestników niepełnoletnich.

8. Trwa zbiórka zużytych elektrosprzętów.